Veri Kurtarma Nedir?

Veri Kurtarma Nedir?

 

Uzmanlar eşliğinde teknolojik aletlerinizde oluşan veri kayıplarına karşı yapabileceğiniz en iyi şey veri kurtarma hizmeti almak olacaktır. Peki, Veri Kurtarma nedir? En basit haliyle son teknoloji cihazlar ve uygulamalar eşliğinde kaybolan verileri kurtarma operasyonudur. Herhangi bir nedenden kaynaklı oluşan, diskiniz içinde veri varken hiçbirisinin okunmuyor olmama durumu ile karşılaşabilirsiniz. Bu mevzular hakkında teknoloji bilgisi yeterliliğiniz yoksa sizin için en doğru şey bir firma dan yardım almak olacaktır.

Veri Kaybının Nedenleri

İstatistiklere göre veri kaybı nedenlerinin bir çok fena amaçlı saldırılardan ziyade kullanıcıların yaptığı hatalardır. Veri kaybının yaygın olan nedenleri arasında elektrik kesintisi, ekipman arızaları, verilerin yanlışlıkla silinmesi, durağan diskin biçimlendirilmesi benzer biçimde nedenlerdir.

Hard Diskten Veri Kurtarma

Çoğunlukla bilgisayar arasında bulunan hard disk üzerinden verileriniz ile ilgili yaşanacak aksaklık veri kaybetmenize neden olur, bu sorunların tespit edilmesi ve gerekli işlemin uygulanması konusunda size hizmet sunulacaktır.

USB Flash Bellekten Veri Kurtarma

Kullanımı oldukca kolay olduğundan birçok kullanıcı tarafınca tercih edilen usb flash bellekler konusunda günümüzde kaybolan verileri kurtarmak için pek çok metot vardır. Birçok marka ve farklı modeller buluna da usb depolama birimi nakliyat kolaylığı ve pratikliği sebebi ile kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilir. Bu konuda flash belleklerin verisinin kurtarılması için en iyi uygulamaları kullanan veri kurtarma merkezleri ile verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Kişisel verilerinizi yada işiniz ile alakalı birçok veriyi sakladığınız usb bellek cihazlarında bir hasar oluşması veri yitirilmesine niçin olabilir ve bu tür olaylar nedeniyle veri kurtarma emek vermesi başlatılabilir. Ve sizde veri kurtarma hizmetinden faydalanabilirsiniz.