Crypto / Hack

Crypto / Hack

Tehditlerin Amacı
Bu tehditlerin amacı, kullanıcıların dokümanlarını ( .doc, .xls, .pdf vb. uzantılı) şifreleyip, kullanıcıların bu dokümanlara tekrar ulaşabilmek için fidye ödemesini sağlamaktır.

Ülkemizdeki internet kullanıcılarını hedef alan KriptoKilit saldırıları daha önce de gerçekleşmişti. Fakat bu sefer KriptoKilit güncel sürümü ile daha büyük bir tehdit olarak karşımıza çıktı. Kendini açık bir şekilde CryptoLocker olarak tanıtan bu yeni zararlı yazılım, yine kullanıcılara ait belli uzantılara sahip dosyaları şifrelemekte ve bu verilerin kurtarılması için kullanıcılardan “Şifre çözme yazılımı” adında bir yazılım satın almalarını istemektedir.

Kurtarım istediğiniz bilgisayarınızı formatlamayınız ,internet bağlantılarını kapatınız , mümkünse ilgili bilgisayarı kullanmayın ve yanlış müdehalelerden sakınınız.

İşlem öncesinde müşterimizden virüs ile bozulmuş/şifrelenmiş 3-4 örnek değişik tipte dosya talep ediyoruz,Yaptığımız çalışma sonrası ulaştığımız anahtar ile tüm dosyalarınızın kurtarımını sağlıyoruz.

Kurtarım yapılamayan işlemler için müşterimizden hiçbir ücret talep edilmemektedir.